Внести до закладок | Зробити стартовою | Контакти | Про нас | Всі проекти

АРХІВ НОВИН
   Новини Прикарпаття
   Політика
   Бізнес, фінанси, економіка
   Кримінал
   Коментарі
   Туризм
   Медицина, оздоровлення
   Компи, Інтернет
   Нерухомість
   Наука, освіта, технології
   Авто
   Ігри
   Спорт
   Мобільний світ
   Мистецтво
   Музика
   Хобі
   Історія
   Асорті
   Фоторепортажі
Новини від UKRCOL

Календар
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Чи купуєте Ви друковані газети?

Так, постійно
Інколи купую
Для чого? Є Інтернет!
Не купую ніколи
А що це таке?

РозсилкаГоловна Коментарі
Користь для нації
(0 )

• 9 серпня Президент відмовився підписати Закон України “Про ратифікацію Європейської соціальної хартії” та повернув його для повторного розгляду в парламенті.

Користь для нації

9 серпня Президент відмовився підписати Закон України “Про ратифікацію Європейської соціальної хартії” та повернув його для повторного розгляду в парламенті.

Верховна Рада ухвалила документ 21 липня, він передбачав приведення соціальних стандартів в Україні у відповідність до європейських.

У пропозиціях, скерованих Верховній Раді, наведено аргументацію Віктора Ющенка щодо ветування. Дозволю собі процитувати Президента: “Підтримуючи заходи, спрямовані на підвищення соціального захисту громадян України, змушений констатувати, що зобов’язання, які, відповідно до закону, бере на себе Україна, зокрема, за пунктом 3 статті 2, пунктом 1 статті 4, статтями 12, 13, 19, 25 і пунктом 3 статті 31 Хартії, не можуть бути виконані з огляду на фінансові можливості держави. Так, лише для забезпечення надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, спираючись на прожитковий мінімум (стаття 13 Хартії), за попередніми розрахунками Міністерства фінансів України, додаткова потреба в бюджетних коштах на наступний рік становитиме близько 2,2 млрд. гривень. Поетапне ж набуття чинності окремими положеннями Хартії (як це пропонується статтею
2 Закону) Хартією не передбачено”.

Такий-от поважний висновок. Одразу переймаєшся повагою до державної мудрості й одночасно до щирості нашого найвищого керівника. Доки не прочитаєш власне текст зазначеної статті. У ній чорним по білому написано, що країни-учасники конвенції повинні “забезпечити, щоб будь-якій малозабезпеченій особі, яка неспроможна отримати достатніх коштів своїми власними зусиллями або з інших джерел, зокрема за рахунок допомоги по соціальному забезпеченню, надавалась належна допомога, а в разі захворювання забезпечувався догляд, якого вимагає стан її здоров’я”.

Мені дуже цікаво, якими критеріями послуговувався Мінфін, що його згадує Президент, коли розраховував цю “додаткову потребу в бюджетних коштах”, і як у нього вийшло 2,2 млрд. гривень? І де в тексті статті 13 Хартії згадка про “прожитковий мінімум”?

Ще цікавіше, що взагалі відбувається в країні? Наскільки я розумію, відбувається приблизно таке. Спершу Президент скеровує в парламент проект закону про ратифікацію Хартії. Закон благополучно розглядають і ухвалюють, дописавши пасаж про те, що Кабмін має скласти графік набуття чинності статей Хартії, які ратифікує Україна. Після чого той самий Президент раптом змінює свою точку зору і каже, що, мовляв, грошей немає. На момент унесення проекту закону
у Верховну Раду були, а після ухвалення зникли кудись.

Де взяти гроші, здатен підказати панові Президенту навіть не надто освічений автор цих рядків. Наприклад, можна заощадити на закордонних поїздках власне пана Президента. Можна спробувати реалізувати на аукціонах деяку частину президентських резиденцій, донесхочу набудованих ще за часів Леоніда Кучми. Можна відмовитися від масштабних музейних витівок у центрі Києва, а площі та будівлі теж “штовхнути” з торгів.

Можна зменшити кількість і помпезність свят, припинити засівати кущами червоної калини схили Дніпра. Можна подумати про доцільність постачань російського і туркменського газу за допомогою “РосУкрЕнерго” – пропонували ж без посередників. Цілком можливо відмовитися від деяких військових навчань – імовірно, одним зі спонукальних мотивів підвищення Росією цін на енергоносії був той факт, що “вчимося” ми проти неї.

Побіжно нагадаю, що майже відразу ж після призначення колишньої соратниці пана Президента Юлії Тимошенко на посаду керівника уряду було списано борги компанії “Єдині енергосистеми України”, яку вона свого часу очолювала. Можливо, варто перевірити доцільність таких дій?

Іще одна чудова стаття економії бюджетних засобів – це зниження витрат на утримання секретаріату Президента, аж до його повної ліквідації. Ну, навіщо нам такий секретаріат, який вважає, що малозабезпечені громадяни якось перетупцюють без соціальної допомоги, а лікувати їх немає жодної потреби?

Ці малозабезпечені громадяни колись повірили біґбордам (до речі, скільки сумарно коштувала ця політреклама?) з портретами тоді ще кандидата в президенти Віктора Ющенка, який по-батьківськи притискав до себе хлопчика. Мільйони таких хлопчиків і дівчаток досі на межі виживання. А їхні малозабезпечені батьки ходили на Майдан у Києві та на сотні великих і малих майданів по всій Україні, щоб кандидат став Президентом. Із ним пов’язували надії на покращання життя. Це пан теперішній Президент ратував за підвищення соціальних стандартів. Як завжди, виявилося, що “бракує коштів”. Їх вистачає на сварки з найближчими сусідами, їх вистачає на політичну рекламу – але починає бракувати, тільки-но йдеться про простих людей.

Хочу запропонувати ще один нестандартний хід для поповнення бюджетних коштів і виконання бодай частини великих соціальних обіцянок Президента. Нехай замість його виступів по радіо і телебаченню ставлять рекламу. Несуттєво, чого саме – прокладок, горілки, автомобілів представницького класу. Виручені ж гроші можна пустити на фінансування принаймні частини соціальних програм, для тієї нашої політичної нації. Хоч якась користь буде, і нація, можливо, не вимре остаточно в безнадійному очікуванні приходу чергового рятівника й об’єднувача обох берегів. Дай Боже, щоб не берегів Стікса.

Дмитро Редько –
журналіст, мешкає у Львові

Вівторок, 15 серпня, 2006 року, № 147 (954)  http://www.gazeta.lviv.ua/
Чим запам’ятався Янукович за 100 днів прем’єрства?
• Як правило, цього терміну цілком достатньо, щоб керівник проявився в усій своїй красі і щоб зрозуміти, чого чекати від нього надалі. Як же показав себе Янукович за сто днів другої відсидки в прем’єрському кріслі?
Незалежність у ленінському затінку
• Не знаю, чи зберігся зараз єдиний у Києві пам‘ятник Карлу Марксу, досить скромний такий бюстик, який стояв у радянську добу на території однойменної кондитерської фабрики, чи Петро Порошенко давно вже по-хазяйськи ним розпорядився.
Welcome, шановні «руссо туристо»!
• 


Украинская Баннерная Сеть

Ви можете додати коментар до статті

80 китів викинулися на берег північної частини Нової Зеландії
• За повідомленнями місцевої влади, 37 з них вже загинули, решта все ще борсається на мілині і природоохоронці наразі відчайдушно намагаються їх врятувати.
Чоловік Брітні Спірс вимагає опіки над дітьми і аліментів
• Кевін Федерлайн, про розлучення з яким напередодні повідомила співачка Брітні Спірс, добивається опіки над їх загальними двома дітьми і вимагає аліментів.
На Буковині у нареченої під час весілля почалися пологи
• Як повідомляє місцева телекомпанія ТВА, минулої неділі молодята, щойно одружившись і одягнувши один одному обручки, стали одразу не лише подружжям, а й батьками. Після чого весілля трансформувалося у родини. Новонародженого молодята назвали Максимом.
У Севастополі частково відновили водопостаяання
• У Севастополі сьогодні вранці відновили подачу води населенню, повідомили РБК-Україна у прес-службі МНС України. "10 листопада в 06:00 згідно зі скороченим графіком почалася централізована подача води", - сказали в МНС. Питну воду мешканцям міста ще підвозять 17 спеціалізованих автоцистерн з додатковими ємкостями, зазначили в прес-службі.
Ніколаєнко перевірив справжність журналістських дипломів
• Міністр освіти Станіслав Ніколаєнко перевірив справжність журналістських дипломів. На брифінгу він представив електронну базу даних профільних навчальних закладів.

Інтерв'ю
Три питання Євгену Червоненку
• Кореспондент ForUm’у поставив три запитання голові Запорізької облдержадміністрації Євгену Червоненку. - Євгенію Альфредовичу, яка новина з Вашого особистого життя за останній період для Вас була найбільш пам'ятною? - Весілля дочки і медичне
Ахметов проти втручання уряду в бізнес
• Народний депутат, член фракції Партії регіонів Рінат Ахметов сподівається, що глава Фонду Держмайна Валентина Семенюк змінить політику роботи Фонду. Про це він сказав в інтерв'ю газеті «Коммерсантъ-Украина».
ІНТЕРВЬЮ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВІКТОРА ЮЩЕНКА АГЕНТСТВУ “ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА”
• Запитання -- відповіді
Роман Чайка: «Мені бракує Кучми, адже політики поставили Схід і Захід раком»
• «Читаю я в туалеті». Ось про це, а ще про «Гніздо Кучми», проституток журналістики, «Мертвого Півня» лише для І-Репортера за cклянкою "Боржомі" розповідав телеведучий Роман Чайка
Старовинна музика – не музейний експонат
• Розмова з Богданом Шведом, виконавцем давньої музики
На заробітки їдуть невдоволені оплатою праці на батьківщині
• Розмова з Василем Бортником, заступником начальника Львівського обласного центру зайнятості
Чи належить енергетика Донецьку?
• Інтерв'ю з експертом Н.Прудкою


Украинская Баннерная Сеть
   Форум новин
   Форум IFN
   Реклама на сайті
   Партнери проекту


finance.ua
finance.ua
finance.ua
Прикарпатський порталФорум Погода Авто Спорт Реферати Аукціон Туризм Мобільний світФорум Оголошення Каталог Реклама Гороскопи Пошта Робота Чати Магазин Фiнанси Пошук Комп'ютери Листівки Знайомства Блоги Анекдоти Музика Фото Радіо Мистецтво Хобі Розсилки Ігри Райони Відео АкціїТелегiд Бiблiотека Iсторiя МагазиниТоп 100 ЩоденникиПрограми Український проектПрикарпатська ледіУкраїнський жіночий порталНерухомість ПрикарпаттяПортал українських колекціонерів УКРАЇНСЬКИЙ ЧОЛОВІЧИЙ ПОРТАЛ КОМПЮТЕРНА УКРАЇНА • • ТУРИСТИЧНИЙ ПОРТАЛ© www.iv-fr.net